امروز شمس الشموس می باشد (2 عکس)

امروز شمس الشموس است

تصویر شماره 1 ⇩
تصویر امروز شمس الشموس است

روز 19 فروردین از 11 بامداد تا 11 شب شمس الشموس است و خورشید به گونه ای در آسمان قرار دارد و نقل می کنند دعاها اجابت میشه و حاجتها بر آورده میشه.

باید سوره شمس را بخوانی و پایان هر آیه نقل بکنی:

((یا شمس الشموس و یا انیس النفوس ادرکنی))

حتماً بخوانید و نخست برای ظهور امام مهدی (عج) بعد حاجات خود شما و عزیزنتون و بعد برای ما هم دعا کنید.

روز ۱۹ فروردین روز شرف الشمس است، و در سال یکبار اتفاق می افتد، پسندیدم شما هم در رابطه با این روز بدانید و ما را هم از نیایش خود شما بی نصیب نگذارید،

به چه دلیل 19 فروردین؟ به چه دلیل شرف الشمس؟

نوزدهمین روز از فروردین برای منجمان مسلمان اهمیت خاصی داشته است. روزی که خورشید 19 درجه در برج حمل(فروردین) باشد. آنها ذکر میکنند این روزخاص بنابه محاسبات نجومی، روزی خوش کشور یمن و بابرکت است و البته برساعت های خاصی در این روز، خوب ترین موقعیت خورشید در کهکشان در سال است.

ابوریحان بیرونی در کتاب التفهیم در باب « در احکام علم نجوم » فصل « بهرهای (نفعها ) ستارگان اندر بروج » زیر عنوان «شرف و هبوط ستارگان کدام هستند ‌‌» مطلب هایی را در خصوص شرف سیارات نگاشته است .

بر پایه جدول کتاب التفهیم شرف شمس هنگامی است که خورشید 19 درجه در برج حمل باشد.

دربین عامه مردم هم این روز، روزی است که موکلان خورشید به زمین می آیند و چندین ساعتی را در زمین طی میکنند. ساعت که برای اهل زمین، از جمله خوش کشور یمن ترین ساعت های سال است.

ابوریحان بیرونی پژوهشگر بزرگ ایرانی هم خصوصیت هایی رو برای این روز گفته!

ایشون در کتاب التفهیم در باب «در احکام علم نجوم» فصل « بهرهای (نفعها ) ستارگان اندر بروج » زیر عنوان «شرف و هبوط ستارگان کدام هستند ‌‌» مطلب هایی را در خصوص شرف سیارات نگاشته و بر پایه جدولی که آورده، اظهار شده که شرف شمس هنگامی است که خورشید 19 درجه در برج حمل(فروردین) باشد.

shams-alshomos-what-day-is-it2

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر امروز شمس الشموس است

حقایق نجومی در این روز

هر سال روز خاصی که خورشید به نقطه خاصی در آسمان میرسد وضعیتی معادل شب قدر بوجود می آورد.که در قرآن کریم خدا دستور داده که آن را مهم بشمارند و خدا را خیلی یاد کنند تا جاده حیاتشان تحول کنددر آن زمان با وضو و اقامه نماز و دعا سوزنی برداشته و از روی نگاشته شرف شمس بنویسیدیعنی مانند این که می خواهید از روی نگاشته بنگارید.
در این صورت شرف شمس انرژی شرف شمس را به خود گرفته و تا یک سال فرشته پاسبان شرف شمس به امر خدا به شما در همه امور زندگی یاری خواهد رساند.از بین همه لغات نگاشتن اسم اعظم خدا اثر زیاد تری در ارتباط با سایر اسمای الهی دارد.

شرف الشمسی که سنگ نمی باشد

در باور عامیانه، «شرف الشمس» نگین حلقه ای زرد است که برخی ها به نیت گشایش در کارها بوسیله می کنند. اما در حقیقت شرف الشمس سنگ نمی باشد. بلکه دعایی منسوب به امیرالمومنین(ع) است که در روز نوزدهم فروردین با رسومی خاص مینگارند و نقشی رمزگونه را پشت انگشتر عقیق زرد حک می کنند.

در روز شرف الشمس شکل شرف الشمس را از ساعت 11 ظهر تا ساعت 23 روی طلا ، عقیق زرد ، پارچه زرد کشیده و یا حک نموده و یا با خط زرد روی کاعذ و یا پارچه مینگارید و نیایش آورده شده را خوانده و نگاشته و بعد هر حاجتی که از خدا دارند را زیر دعا مینگارند و درقرآن میگذارند.

اما نقش های رمز گونه ای که شرف ‏الشمس نامیده می‏شود در کتاب «جنه‏الوافیه» نامدار به «مصباح کفعمی» آمده است. کفعمی در حاشیه کتاب می‏نگارد: «در برخی از کتاب‏های علمای شیعه دیدم که این شکل از امیرالمؤمنین(ع) گفته شده است.که هنگامی که عازم جهاد بود درمیان راه که استراحت میکردند این شکل ها را بر روی سنگی حک کرد و فرمود: این رمز پیروزی ماست . به عقیده می‏رسد اظهار چنین نقلی استوار نمی باشد؛ چون سند این روایت تا امیرالمؤمنین(ع) گفته نشده است. »

  • بایدها و نبایدهای بیشتر در رابطه با شمس الشموس و شرف الشمس: شرف الشمس

---با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد---

تهیه از : سالومه .ی

مطالب گوناگون مذهبی در بخش مذهبی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بده جام می و از جم مکن ياد ««« »»» که می‌داند که جم کی بود و کی کیامروز شمس الشموس می باشد (2 عکس)


TT / 163 --- TP / 24%گردآوری شده توسط : سالومه .ی
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : الشموس
برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :