فراخوان از سرکار خانم معصومه ابتکار برای نگاه کردن عکس و تصویر زنانی که صدایشان به گوش نمی رسد در نمایشگاه زن ماندگی + عکس ها و تصاویر

دعوت از معصومه ابتکار برای دیدن تصویر زنانی که صدایشان شنیده نمیشود در نمایشگاه زن ماندگی + تصاویر

عکس شماره 1 ⇩

عاطفه آرانی در نظر دارد نمایشگاهی با عنوان "زن ماندگی" به انجام رساند. این آرتیست از خانم معصومه ابتکار معاون ریاست جمهوری در امور بانوان و خانواده فرا میخواند تااز آثار وی نگاه کردن نماید.

دعوت عاطفه آرانی از خانم معصومه ابتکار برای نگاه کردن عکس‌هایش

عاطفه آرانی عکاسی است که طی یک برنامه به دو ناحیه محروم کشور مسافرت کرده و بخاطر دغدغه‌ای که در حوزه بانوان داشته از دو زن در روستاهای مرزی استان سیستان و بلوچستان و استان گلستان عکاسی کرده است.

عکس شماره 2 ⇩
عکس دعوت از خانم معصومه ابتکار برای نگاه کردن عکس زنانی که صدایشان به گوش نمی رسد در نمایشگاه زن ماندگی + تصاویر

عاطفه آرانی

عاطفه آرانی که در نظر دارد نمایشگاهی را با نام « زن‌ماندگی» از عکس‌هایش به انجام رساند، می‌گوید:

این نمایشگاه را برای این برپا می‌کنم که محیط برزخ و معلقی که این بانوان در آن درگیر می باشند و حیات آن‌ها را انعکاس بدهم. صدای آن‌ها مکانی شنیده نمی‌شود و در اوج بی‌امیدی و بی‌هدفی حیات می‌کنند. به این بانوان اطلاع داده نمی‌شود و پشتیبانی نمی‌شوند؛ آن‌ها در فضایی حیات می‌کنند که چنانچه دقت بیشتر به آن‌ها شود می‌توانند جاده حیات خود را بهتر و درست‌تر بر گزینند و رو به پیش بروند.

موضوعات عکاسی نمایشگاه عاطفه آرانی با عنوان « زن‌ماندگی»:

عروسی اجباری، حاملگی پیش از عروسی، وحشت از طلاق گرفته شدن و عدم اطلاع و تعلیم درست از بحران‌های پر عمق بانوان در جوامع باستانی و محروم کشور است. نگاه من هم از دل همین بحران‌ها برخاسته می‌شود. در این محیط‌ها مشاور و روانشناس و کتابخانه خوبی وجود ندارد و آدم‌ها در بی‌کیفیت‌ترین حالت حیات می‌کنند.

عکس شماره 3 ⇩
عکس دعوت از خانم معصومه ابتکار برای نگاه کردن عکس زنانی که صدایشان به گوش نمی رسد در نمایشگاه زن ماندگی + تصاویر

یکی از تصاویر عاطفه آرانی

آرانی از خانم معصومه ابتکار (معاون ریاست جمهوری در امور بانوان و خانواده) و فعالان حوزه بانوان و کسانی که نگرانی پشتیبانی از حقوق بانوان را دارند دعوت می‌کند از عکس‌های او بازدید کنند و بیان می‌کند:

من دعوت می‌کنم بیایند و پارت کوچولوای از حیات این بانوان را نگاه بکند تا جریانی راه بفتد و ما روز های خوب تری را برای آن‌ها رقم بزنیم. همچنین تمام عایدی فروش این نمایشگاه هم برای جریان‌سازی و فعالیت اجتماعی این بانوان به آن دو ناحیه محروم فرستاده خواهد شد.

در روز آغازین این نمایشگاه (۲۳ فروردین ماه ساعت ۱۸) که در گالری تئاتر مستقل تهران بزرگ برگزار می‌شود، پرفورمنسی بدست این عکاس به انجام رسانده خواهد شد. در این پرفورمنس صورت و دست‌های آرانی با موتیف‌های گل و گیاه (نماد نرمی و لطافت) پوشانده می‌شود و در صورتی که موزیک و صدای زنانی که او از آن‌ها عکاسی کرده انتشار می‌شود، زنی با برقع روی چهره و دست‌های این عکاس طرح می‌کشد و... نمایشگاه «زن‌ماندگی» ۲۳ فروردین‌ماه افتتاح می‌شود و تا ۱۵ اردیبهشت ماه (به غیر از روز های شنبه) در گالری تئاتر مستقل تهران بزرگ به نشانی تقاطع ولی عصر، خیابون رازی میزبان علاقه‌مندان است.

****************************

مسئول متن : سيمين ت.

درباره هنر و هنرمندان در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر اين جان پريشان رحمت آريد ««« »»» که وقتی کاردانی کاملی بودفراخوان از سرکار خانم معصومه ابتکار برای نگاه کردن عکس و تصویر زنانی که صدایشان به گوش نمی رسد در نمایشگاه زن ماندگی + عکس ها و تصاویر


TT / 184 --- TP / 42%گردآوری شده توسط : سيمين ت.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : زنانی
برچسب ها : معصومه , ابتکار , معصومه ابتکار
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :