مورد هایی برای تازه نگهداشتن ماده های خوردنی (12 عکس)

نکته هایی برای تازه نگهداشتن مواد غذایی
روزانه انواع گوناگونی غذا مصرف می‌شود، لوازم لازم اکثر غذا‌ها از پیش خریداری و در یخچال یا خانه محافظت میشه. تازه نگه داشتن ماده های خوردنی اهمیت ویژه‌ای دارد. در اینجا با چندین روش شگفت انگیز مییاموزید به چه صورت غذاهای مختلف مانند نون، پنیر، موز، قارچ و... را تازه نگه دارید.

ما به شما توصیه میکنیم که این ترفند‌های کدبانوای ساده را بیاموزید، زیرا به شما یاری میرساند تا ماده های خوردنی مختلف را به مدت طولانی تری محافظت و بهره گیرید. در ذیل راهکارهای عالی برای محافظت ۱۲ ماده های خوردنی مختلف برایتان آورده شده است.

1- تازه نگه داشتن نون

برای محافظت نون نبایستی آن را به قطعات کوچک خوبش دهید بلکه باید هر قطعه نون را تنها به دو نیمه تقسیم کنید. با این کار به مقدار کافی اکسیژن به داخل نون می رسد و مانع کپک زدن نون میشه و هم چنین بخاطر کم بودن شمار برش‌ها نون خشک نمی‌شود. جهت تازه نگه داشتن ماده های خوردنی مانند نون باید خوبش های آن را داخل یک کیسه یا جعبه ویژه نون نگه داری کنید.

تصویر شماره 1 ⇩

برای محافظت نون باید هر قطعه نون را تنها به دو نیمه تقسیم کنید

2- تازه نگه داشتن خاویار

اگه خاویار را در یک ظرف باز نگه دارید، یک روز پس از گشودن، خراب می‌شود. برای تازه نگه داشتن خاویار به مدت یک هفته یا بیشتر، آن را در یک ظرف شیشه‌ای گذارید که از پیش با آب جوش شسته شده است. بعد از آن چندین قطره روغن بی بو و چندین قطره لیمو را به آن افزایید.

خاویار‌های مختلف را یکجا نگه داری نکنید و هر نوع خاویار را داخل یک ظرف شیشه‌ای ویژه بریزید. زیر درپوش ظرف شیشه‌ای یک کاغذ چرب گذارید و بعد از آن آن را در خنک ترین مکان یخچال بگذارید.

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر مورد هایی برای تازه نگهداشتن ماده های خوردنی

هر نوع خاویار را داخل یک ظرف شیشه‌ای ویژه بریزید

3- تازه نگه داشتن ماده های خوردنی مانند خامه و ماست

این محصولات معمولا در ظروف پلاستیکی با درپوش فویلی باریکی نگه داری می شوند که به سادگی باز میشه. برای محافظت خامه و ماست به مدت طولانی، یک فویل آلومینیومی عادی را خوبش دهید و روی ظرف خامه یا ماست گذارید. ماست و خامه باید دور از محصولات بو دار مانند پیاز، سیر و مرکبات نگه داری شوند، زیرا امکان می دارد بوی این محصولات را به سوی خود کشند.

تصویر شماره 3 ⇩
تصویر مورد هایی برای تازه نگهداشتن ماده های خوردنی

روی در ماست و خامه را با فویل آلومینیومی پنهان بکنید

4- محافظت پنیر محلی در یخچال

این نوع پنیر معمولا عمر طولانی ندارد و زود قدیمی میشه. اما اگه این پنیر را داخل یک ظرف شیشه ای گذاشته و یک حبه قند روی آن بگذارید، بعد از آن در ظرف را ببندید، پنیر محلی تازه می ماند و مدت زمان زیاد تری عمر می کند.

تصویر شماره 4 ⇩
تصویر مورد هایی برای تازه نگهداشتن ماده های خوردنی

پنیر محلی را داخل یک ظرف شیشه ای گذاشته و یک حبه قند روی آن بگذارید و در ظرف را ببندید

5- روش تازه نگه داشتن جعفری

جهت تازه نگه داشتن جعفری برای مدت زمان طولانی، قادر هستید از یک روش غیر معمول بهره گیرید. جعفری را خرد کرده و آن را داخل یک ظرف ویژه فریز بریزید، بعد از آن روی آن آب ریخته و داخل فریزر گذارید و وقتی که نیاز به جعفری داشتید یک قطعه از آن را از فریزر خارج کرده و داخل قابمله روی گاز بریزید.

تصویر شماره 5 ⇩
تصویر مورد هایی برای تازه نگهداشتن ماده های خوردنی

جعفری را خرد کرده و آن را داخل یک ظرف ویژه فریز بریزید

6- روش تازه نگه داشتن لیمو

برای تازه نگه داشتن لیمو آنها را داخل یخچال بگذارید، هر لیمو را داخل یک قطعه کاغذ بپیچید تا رطوبت آن به سوی خود کشیده شده و کپک نزند.

برای تازه نگه داشتن لیمو خوبش خورده، روی یک نعلبکی مقداری نمک یا شکر بریزید بعد از آن لیمو را روی نعلبکی گذارید و روی آن را با یک لیوان شیشه‌ای پنهان بکنید و داخل کیسه پلاستیکی بگذارید.

تصویر شماره 6 ⇩
تصویر مورد هایی برای تازه نگهداشتن ماده های خوردنی

لیمو خوبش خورده را اخرخنده یا شکر روی نعلبکی گذارید و روی آن یک لیوان شیشه‌ای بگذارید

7- روش محافظت هویج

برای اطمینان از این که هویج ها تازه، لذیذ و ترد میمانند و خراب نمیشوند، قسمت بالای هویج را ببرید و بعد از آن هویج‌ها را خوب بشویید و داخل یک دستمال مرطوب گذارید و آن را داخل یخچال بگذارید.

روش دیگر برای تازه نگه داشتن ماده های خوردنی مانند هویج این است که داخل یک ظرف آب بریزید و هویج ها را داخل آب گذارید. اگه حس کردید رنگ آب پس از مدتی عوض شد آب ظرف را تغییر دهید.

تصویر شماره 7 ⇩
تصویر مورد هایی برای تازه نگهداشتن ماده های خوردنی

داخل یک ظرف آب بریزید و هویج ها را داخل آب گذارید

8- محافظت فلفل سرخ یا فلفل چیلی

اگه میخواهید فلفل سرخ را برای مدت طولانی نگه دارید باید فلفل قرمز‌هایی را بر گزینید که کاندوم آن‌ها نورانی و براق بوده و لکه و خرابی روی آن نباشد. با گذاشتن فلفل سرخ داخل ظرف پلاستیکی در یخچال، تا دو هفته تازه می ماند و قادر هستید از فلفل بهره گیرید.

همچنین برای استفاده طولانی تر قادر هستید فل فلها را خشکانید، فلفل خشک همه فواید خود را حفظ می کند. برای خشکاندن فلفل چیلی، باید آن را نخ کرده و آویزان کنید. با سوزن و نخ فلفل را سوراخ کنید و جوری روی نخ منظم کنید که به فلفل کناری خود نچسبد.

تصویر شماره 8 ⇩
تصویر مورد هایی برای تازه نگهداشتن ماده های خوردنی

برای استفاده دراز مدت فل فلها را خشکانید

9- روش محافظت انواع قارچ

برای تازه نگه داشتن قارچ آغاز تاریخ انقضای روی بسته بندی را بخوانید بعد از آن از بسته بندی خارج کرده و داخل یک کیسه کاغذی بگذارید. اگه کیسه کاغذی نداشتید داخل یک ظرف را با دستمال کاغذی پنهان بکنید بعد از آن قارچ ها را داخل ظرف بریزید و در پایان روی قارچ ها را با دستمال کاغذی به درستی پنهان بکنید.

تصویر شماره 9 ⇩
تصویر مورد هایی برای تازه نگهداشتن ماده های خوردنی

برای محافظت از قارچ آنها را داخل یک کیسه کاغذی بگذارید

ده- روش تازه نگه داشتن پیاز

برای این که پیاز را به مدت حتی ۹ ماه به درستی محافظت کنید، قادر هستید از جوراب های زنانه بهره گیرید. هر پیاز را داخل جوراب بگذارید و گره بزنید بعد از آن ریسه پیاز را آویزان کنید.

تصویر شماره ده ⇩
تصویر مورد هایی برای تازه نگهداشتن ماده های خوردنی

برای محافظت طولانی پیاز قادر هستید از جوراب های زنانه بهره گیرید

11- روش تازه نگه داشتن موز

برای تازه نگه داشتن موز، قسمت فوقانی دسته موز را با یک سلفون یا پلاستیک شفاف پنهان بکنید؛ پس قادر هستید آنها را به مدت ۳ تا ۵ روز طولانی تر از معمول نگه دارید. همچنین به خاطر داشته باشین که موز‌ها گاز اتیلن آزاد میکنند، پس باید آن‌ها را از میوه‌های دیگر دور نگه دارید.

تصویر شماره 11 ⇩
تصویر مورد هایی برای تازه نگهداشتن ماده های خوردنی

برای تازه نگه داشتن موز، قسمت فوقانی دسته موز را با یک سلفون یا پلاستیک شفاف پنهان بکنید

12- روش محافظت پیازچه

برای محافظت پیازچه به مدت طولانی، پس از این که آنها را خوب شستید، خرد کنید و داخل یک بطری پلاستیکی بریزید و در فریزر از آن محافظت کنید. زمان اشپزی هرمقدار پیازچه لازم دارید از بطری بردارید و باقی را مجدداً داخل فریزر بگذارید.

تصویر شماره 12 ⇩
تصویر مورد هایی برای تازه نگهداشتن ماده های خوردنی

پس از شستن پیازچه ها، خرد کنید و داخل بطری پلاستیکی بریزید و در فریزر محافظت کنید

-- پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود --

نگارنده : بيژن د.

نگهداری خوراکی ها در بخش آشپزی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بگشا بند قبا ای مه خورشيدکلاه ««« »»» تا چو زلفت سر سودازده در پا فکنممورد هایی برای تازه نگهداشتن ماده های خوردنی (12 عکس)


TT / 448 --- TP / 37%گردآوری شده توسط : بيژن د.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : مواد غذایی
برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :