زن های کارمند بخوانند: خوراکی هایی که قادر هستید با آرام پز تهیه کنید

خانمهای کارمند بخوانند: غذاهایی که می توانید با آرام پز درست کنید


خیلی از ما نمی‌دانیم چه شمار غذاهای جور وا جوری را می‌توانیم در آرام‌پز طبخ بکنیم و در انتها روز پس از یک روز کاری خسته‌کننده با خوردن یک قول غذایی لذیذ خستگی در کنید. در ذیل مطلب امروز با لیستی از خوب ترین خوراکی هایی آشنایی پیدا خواهید کرد که حتی تصور نمی‌کردید می‌توانید به سادگی آن‌ها را در آرام‌پز پزید.

6 غذایی که قادر هستید در ارام پز تهیه کنید

آرام‌پز از آن دسته لوازم‌برقی در مطبخ است که می‌تواند بسیار کاربردی و پر‌مصرف باشد، البته اگه به درستی بدانید نکات مصرف آن چیست و به چه صورت می‌توانید به خوب ترین شکل از آن بهره گیرید.

خوراک

احتمالاً خود شما به درستی میدانید که یکی از نکات مصرف آرام‌پز طبخ کردن آرام‌آرام سوپ است اما آیا واقعا می‌دانستید می‌توانید به سادگی یک خوراک لذیذ و جا ‌افتاده را هم در آن طبخ بکنید. این راهکار پخت خیلی راحت و راحت است. برای تهیه یک خوراک لذیذ کفایت می کند تا مقداری مرغ را با هویج، کرفس، پیاز، برگ بو و ادویه‌های مختلف به همراه کمی آب در آرام‌پز بریزید و درجه آن را برای ۵ ساعت روی حرارت زیاد و برای ۱۰ ساعت روی حرارت کم منظم کنید.

مرغ بریان

مرغ بریان یک غذای عالی برای شام پایان هفته‌ است تا همه خانواده دور هم جمع شوند و یک قول غذایی عالی دور هم خورند. برای تهیه این غذا کفایت می کند تا هر نوع سبزیجاتی که در طول هفته مصرف نکرده‌اید را در آرام‌پز بریزید و در نهایت هم مرغ را روی سبزیجات گذارید. مرغی که به این نحوه پخته می‌شود بسیار آب‌دار و خوش‌طعم خواهد بود. می‌توانید برای مزه بهتر پیش از طبخ کردن مرغ آن را با ادویه‌های مورد علاقه‌تان کمی طعم‌دار کنید و درجه آرام‌پز را طوری منظم کنید که مرغ کم‌کم برای مدت وقت ۴ تا ۵ ساعت کاملا طبخ بکند.

کیک‌های شکلاتی

یکی دیگر از نکات مصرف بهینه آرام‌پز بهره گیری از آن در پخت انواع شیرینی‌ها، بویژه شیرینی‌هایی مانند بر‌اونی یا کیک خیس است. برای تهیه یک براونی لذیذ کفایت می کند تا مطابق با دستور آن همه مواد را در آرام‌پز بریزید و روی حرارت کم برای مدت وقت ۳ ساعت طبخ بکنید.

کشلقمه یا پیتزا

پخت کشلقمه یا پیتزا در آرام‌پز می‌تواند یکی از خوشی بخش‌ترین روش‌های طبخ این غذا باشد. برای تهیه یک پیتزای خوش‌طعم کفایت می کند تا آغاز مقداری روغن را در کف آرام‌پز اسپری کنید تا خمیر به آن نچسبد و بعد خمیر را در کف ظرف گذارید. بعد از آن درجه آرام‌پز را روی حرارت زیاد برای ۱ ساعت گذارید تا خمیر طبخ شود. الآن نوبت آماده‌سازی مواد روی کشلقمه یا پیتزا است. همه مواد را روی آن بچینید و بگذارید طبخ شوند تا پنیر روی آن کاملا آب و طلایی رنگ شود و خمیر کشلقمه یا پیتزا هم ترد شود.

سیب‌زمینی تنوری

برای تهیه سیب‌زمینی تنوری شما لزوما احتیاج به فِر ندارید و می‌توانید به سادگی آن را در آرام‌پز طبخ بکنید. سیب‌زمینی را کاملا بشویید، با بهره گیری از یک چنگال روی آن سوراخ‌هایی بوجود آورید و در نهایت دور آن را با ورق آلومینیو‌می (فویل) پنهان بکنید. اگه درجه حرارت را روی میزان کم منظم کنید طوری که برای مدت وقت ۸ ساعت طبخ بکند احتیاج نمی باشد تا در آرام‌پز آب بریزید.

ماست

با این که تنوع ماست‌های مختلف در فروشگاه‌های غذایی و سوپر مارکت‌ها بسیار زیاد است اما هر نوع خوراکی خانگی که خود شما به صورت تازه و بی مواد نگهدارنده خانگی آماده کنید مزه و خوشی فوق‌العاده‌ای خواهد داشت. شما می‌توانید به سادگی یک ماست سلامت و خوش‌طعم را خانگی آماده کنید. کفایت می کند تا مطابق دستور تهیه ماست عمل کنید و مواد ضروری را به شیر افزایید تا کم‌کم حرارت داده شود و طبخ بکند و روی درجه حرارت کم یک شب بماند. پس از این که ماست حاضر شد آن را در یک ظرف شیشه‌ای معقول بریزید و در یخچال گذارید تا سخت و سرد شود.


اگه میخواهید بیشتر بدانید : کلیات پخت و پز با آرام پز--لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد--

گردآورنده : رامتين م.

تکنیک ها و ترفندها در بخش آشپزی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بی تو در کلبه گدايی خويش ««« »»» رنج‌هايی کشيده‌ام که مپرسزن های کارمند بخوانند: خوراکی هایی که قادر هستید با آرام پز تهیه کنید


TT / 206 --- TP / 32%گردآوری شده توسط : رامتين م.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : آرام
برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :